Cildi Parlak Göstermenin Yolları

Cildin nem düzeyi dengede olduğu zaman ışıltılı ve sağlıklı görünür. Cildi parlak göstermek için birçok püf noktası bulunur. Bunların başında 2 litre günde su içmektir.

Balık özellikle cilde ışıltı verir. Düzenli balık yemiyorsanız günde bir adet Omega-3 balık yağı hapı kullanmanız da aynı etkiyi sağlar.Sebzeleri de sofranızdan eksik etmeyin. Sağlıklı beslenme programı cilde hayat verir.

parlak cilt

parlak cilt

Cilde Nem Veren Yiyecekler

Cilt dokusu bazı nedenlerden özellikle alkol, sigara ve hava şartlarından olumsuz etkilenir. Cilde güç veren c vitamini bu sebeple bol alınmalı.

Cildi düzenli olarak kremlerle nemlendirmeniz ve temel bakımını yapmanız da gerekir. Kuruyemişleri düzenli olarak yemeniz de cilde olumlu etki sağlar.

omega 3

omega 3

Aşırı yağlı yemekler ile hamur işlerinden kaçınmanız gereklidir. Kendinize bir program oluşturursanız bir ay da cildinizin parladığını fark edersiniz.

E vitamini kapsüllerini iğne yardımı ile delip içinden çıkan sıvıyı haftada bir yüzünüze sürmeniz de cilde ışıltı sağlar. Cilt dokusu ilk olarak beslenmenizle kendini yeniler.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir