Cildi Ölü Hücrelerden Arındırmak İçin

Kişinin olduğundan daha genç ya da daha yaşlı görünmesine neden olan faktörler vardır. Bunlar neler diye yüksek sesle düşünüp yazacak olursa, kılık kıyafet, saç ve cilt ilk sıralarda gelir.

cilt

cilt

Kıyafet değiştirilebilir, saç ile oynanabilir ama cilt başka bir şeydir. Cilt bakımına her yaşta özen göstermek gerekir. Cilt başka bir şeye benzemez zira. Cilt bakımını aksatmamak asıl olandır.

O yüzden cilt için kaliteli nemlendiriciler kullanmak, beslenme kurallarına dikkat etmek ve mevsim değişikliklerinde cildi ölü hücrelerden arındırma yapmak gerekir.

cilde bakım yapmak

cilde bakım yapmak

Peeling işlemi sanılanın aksine sürekli yapılır ve doğru uygulanmaz ise cilde yarardan çok zarar veriyor. O yüzden biz burada evde yapılabilecek basit bir öneriden bahsedeceğiz.

İşte O Öneri

Bir su bardağı, bir yemek kaşığı deniz tuzu iyice karıştırılarak birbirine karışmaları sağlandıktan sonra cilde masaj yaptırılarak haftada bir kez uygulanabilir.

cilt bakım

cilt bakım

Bu yöntem mevsim geçişlerinde 4 hafta süreyle aralıksız yapılıp, ardından ılık bir duş alındığında cilt üzerindeki değişimler kendiliğinden görünür olacak bizden söylemesi. Deneyin görün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir