Çelik Boru Fiyatları 

Çelik borular çeşitlerine göre fiyatlandırılır. Fiyatlandırılan ürünlerinde arasında dikişsiz paslanmaz borular yer alır. Çekme borularda kaynak kullanılmaz. Paslanmaz çekme borular üretiminde yüksek haddeleme hızı ve basıncı yer alır. Haddeleme  kütüğün merkezinde basınç ile oluşur ve sivri çubukla delinir. Paslanmaz çekme boruların fiyatlandırılması ve üretim maliyeti dikişli borulardan yüksektir. 

Çelik Boru Fiyatları 

Paslanmaz dikişsiz borular  yüksek basınç olan yerlerde kullanılır ve buna göre fiyatlandırılır. Bunun sebebi ise üretimde yekpare tekniklere bağlı olarak üretilmesidir. Çelik boru fiyatları kullanım alanına, üretim özelliklerine ve ölçülerine göre değişir.

Çelik Boru Fiyatları Hangi Ürünler İçin Hesaplanır?

Dikişli boruların fiyatı ve  üretim maliyetleri çekme borulara göre ekonomiktir. Çekme boru kullanımları sağlıklı yapısı ve korumalı olduğunda tercih edilir. Çekme borular gıda ve ilaç  ağır metal sanayinde tercih edilir. Bu kullanım alanlarında yer alan malzemelere göre fiyatlandırılır. Bir diğer boru türleri de paslanmaz satineli borulardır. Paslanmaz çekme borular üretiminde haddeleme hızı ve basınç sağlarlar. Çekme borular genellikle kaynak kullanılmadan üretilir. 

Fiyatlar teknoloji, kontrol ve tecrübe şeklinde göre üretim olarak değişir. Bu borular yüzeyleri satineli, polisajlı veya mat şekildedir. Çelik boru fiyatları kesit özellikleri ve paslanmaz kalitesi şeklinde farklı özelliklere göre gerçekleşir. Bu borular inşaat, sanayi ve tesisat alanında tercih edilir. Üretiminde, kesilen çelik saç yuvarlatılır ve kaynak olarak şekil alır. Satineli paslanmaz boruların fiyatları  dikişli veya dikişsiz farklı kesitlerde değişebilir.

Çelik Boru Fiyatları İçerikleri Nelerdir?   

Çelik boruların bir diğer çeşidi de krom borulardır Krom boruların içeriğinde krom kaplama vardır. Bu ürün ev ve işyerlerinde  musluklarda  otomotiv sanayi sektöründe  kullanılır. Ayrıca krom boru çeşitleri her alanda tercih edilir. Buna bağlı olarak üretim, krom borular değişken fiyatlar  gösterebilir. Krom borular kullanım alanı olarak dekorasyon alanlarında  tercih edilir. 

Fiyatlarında malzemelerin parlak görünümü  etkilidir. Krom boruda  fiyatlandırmalar, projelere özel fiyat çalışması ile gerçekleşir. Bu  projelerde tercihe göre yüksek ısıya dayanıklılık önemlidir. Ayrıca fiyatlandırmasında   birçok teknik ve uygulama hesapları yapılır. Fiyatlarda dayanıklılığı, paslanmaz  ve  yamulmaz   yapısı önemlidir. https://www.karacapaslanmaz.com/304-paslanmaz-boru-fiyatlari özellikler ve ürünlere göre çelik boru fiyatları şekillenir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir