Çalışan Annelere Zamandan Tasarruf Etmesi İçin Öneriler

Ne kendinize hem de ailenize, yoğun iş yaşantınızdan dolayı pek fazla vakit ayıramıyor musunuz? Bu durumdan ne kadar şikayetçi olursanız olun, zaman yönetiminiz iyi yapamadıkça bu sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Sizlerde çalışan bir kadın – anne olarak, çocuğunuza ve ailenize iyi bir zaman ayırmak istiyorsanız bu önerileri dikkate alın:

çalışan anne

çalışan anne

Yemekleriniz, günlük yaşamda birkaç saatinizi alan durumlardır. Bunlardan uzak durmak adına siz de yemekleriniz için sadece bir gününüzü vererek, 1 haftalık yemeğinizi aradan çıkartabilirsiniz. Tüm yemeklerinizi hazırladıktan sonra buzluğa atabilir ve sadece ısıtarak yemek yemeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Sadece Alışveriş Listesi Hazırlamayın!

“Liste”lerinizi sadece alışveriş için kullanmayın. Her şey için listeler hazırlayabilirsiniz… Bu hafta yapılacaklar listesini hazırlayabilir ve içerisinde yapılacaklar maddeleri arasından da birkaç maddeyi yine listeleyebilirsiniz. İstediğiniz zamanlarda ya da gerektiği durumlarda listede ekleme – çıkartma yapma hakkı sizlerde olacaktır.

çalışan anneler

çalışan anneler

Meşgul bireylerin genelde kullandığı pratik uygulamalardan biri de takvimlerdir. Cep telefonlarınız ya da masa takvimlerinizde takvimlerinizin üzerine notlar alınız. Bu sayede basit şekilde hiçbir şeyi kaçırmamış olursunuz.

Fatura Ödeme Merkezlerini Unutun

İnternet, günümüzde birçok şeye yetebilecek kapasitede ve güçtedir. Hal böyle olunca, sizlerde interneti sadece iş dünyanızı ilgilendirecek şekilde değil; kendi kişisel işlerinizin de hallolması için kullanabilirsiniz. Örneğin; faturalarınızı tek tık ile internetten ödeyebilirsiniz!

zaman ayırmak

zaman ayırmak

Son olarak hayatınızı paylaştığınız insanla iş bölümü yapmayı önerin. Bu sayede her şeye tek başınıza koşmamış olacaksınızdır. Siz de ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde yerine getireceğiniz gibi, karşınızda ki kişiyle de işbirliği yaparak daha hızlı şekilde haftayı devirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir