Cadence Boya Malzemeleri

Pek çok boya arasından seçilebilecek pek çok firma bulunmaktadır. Cadence Art&Hobby Paints de bu firmalardan bir tanesidir.

Cadence Art&Hobby Paints

Türkiye içerisinde el işleri alanında hizmet sunan lider bir markadır Cadence Art&Hobby Paints. Bu alana yön verebilen bir nitelikte olan marka bunu yıllar sonunda edindiği bilgi birikimine ve sektördeki tecrübesine borçludur. 2018 yılında, uluslararası BID organizasyonunca Liderlik Ödülü Yıldızı olarak seçilmiştir. Cadence boya, önceliğini müşterilerine sunduğu ürünlerin yüksek kalite standartlarına sahip olmasına vermektedir. Bu amaç doğrultusunda cadence boya Türkiye’de CE & EN 71 sertifikasını almıştır.
Ürünlerin kullanıcı profiline bakıldığında ressamlar, sanatçılar ve el işi alanında çalışanların yanında okul ve üniversitelerde görülmektedir. Ürün yelpazesi ve renk seçeneklerinin fazlalığı da firmanın artıları arasında gösterilmektedir.

Cadence Vernik

Vernik korunmak istenen yüzey üzerine sürülen koruyucu bir katmandır. Genellikle şeffaf ve serttir. İçeriği ise reçine, kuru yağ ve tinerdir. Cadence vernik başlığı altında pek çok seçenek sunmaktadır. Bunlar yat vernik, taş vernik, sprey vernik, deri verniği, varak vernik, akrilik mat vernik, simli vernik, gomalak cila, 100 kat vernik, kristal sır vernik, su bazlı akrilik vernik, kalın sır vernik, son kat sır vernik, sıvı plastik resin set ve resin arttır. Cadence vernik geniş yelpazesi ile çeşitli kullanım alanına uygun vernik üretmektedir.

Cadence Multi Surface Boya Nedir?

Cadence multi surface el işi alanında kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş su bazlı bir akrilik boya türüdür. Her türlü yüzeye rahatça uygulanabilmektedir. Bu yüzeylere örnek vermek gerekirse bunlar; ahşap, cam, seramik, porselen, kumaş, polyester, deri, plastik, metal, duvar, strafor ve kâğıt olarak listelenebilir. Akışkan ve zımpara gerektirmeyen bir boya türüdür. Cadence multi surface boyaların, deri ve kumaş üzerine kullanımında sulandırılması önerilmektedir. Buna ek olarak cam bir yüzeye uygulanıyorsa ikinci kat sürülmeden önce ilk katın sürümünden sonra 12 saat geçmesi gerekmektedir.

Cadence Multi Surface Boya Nasıl Kullanılır?

Boyanın uygulanabilmesi için bir tane sünger rulo fırça gerekmektedir. Su bazlı bir ürün olduğundan dolayı başka bir ayrıştırıcı ilave edilmeden yüzeye direkt uygulanır. Zıt renkler için tavsiye edilen kullanım en az iki kattır. Kullanılan yüzeye ve kullanım şekline bağlı olarak bu üç kat veya dört kat olabilir. İlk olarak sünger rulo fırça üzerine alınan boyanın fazlalığı ikinci bir boya kabına alınır. Fazlalığın alınması için plastik tabak kullanımı da önerilmektedir.

İkinci adımda ise boya, sünger rulo fırçasına iyice yedirilerek fırçanın kullanılacak kısmına sabitlenir. Her bir boya katı arasında 24 saat beklenilmesi gerekmektedir. Çoğunlukla 12 saat yeterli olsa da bir sıkıntı yaşanmaması adına 24 saat beklenilmesi uygun görülmektedir. Bir sonraki katın sürülmesi de ilkinde izlenen adımlarla gerçekleştirilir. Boyama aşaması bitirildikten sonra boyanın üzerine mutlaka vernik uygulanmalıdır.

Cadence Boya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1- Sünger rulo fırça kullanılması
2- Zıt renkler için en az 2 kat sürülmesi
3- Katlar arasında 24 saat beklenilmesi
4- Boya miktarının mililitre ve litre hesabının yapılması

Cadence Boya Fiyatları, Renkleri ve Multi Surface Çeşitleri

Pek çok renk seçeneği bulunmaktadır. Boyalar metalik ve opak renkler olmak üzere iki ana kategoriye ayrılmıştır. Bu renklerin farklı tonları ana ve ara renkler ile desteklenmektedir. Multi surface çeşitleri üç ana başlık altında toplanmıştır. Bunlar 120 ml., 500ml. Ve 2lt. olarak ayrılmıştır. Geniş alanlar için 2lt. ürünler önerilmektedir. Ancak bu ürünler özel üretim sayıldığından dolayı teslimi için ek süre gerektirebilmektedir.

Satın almak için https://www.hobidunya.com/cadence tıklayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir