Buğulu Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj çeşitlerinden bir tanesi de son dönemlerde oldukça gözde olan buğulu makyajdır. Siz de buğulu makyaj yapmak istiyor iseniz siz değerli okuyucular için buğulu makyaj uygulama adımlarından kısaca söz edeceğiz.

buğulu makyaj

buğulu makyaj

Özel bir günde yapabileceğiniz buğulu makyaj ile tüm dikkatleri bulunduğunuz ortamda üzerinize çekebilirsiniz. Peki nasıl buğulu makyaj yaparım diye sorarsanız aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

Adım Adım Buğulu Makyaj Yapılışı

Buğulu bir makyaj için ilk önce göz kapaklarınıza kaliteli bir göz bazı sürmeniz gerek. Hemen ardından nötr bir renkte göz farını göz kapaklarınıza dağıtın.

buğulu makyaj yapımı

buğulu makyaj yapımı

İkinci adımda ise üst kirpik kısmınıza göz kalemi çekin ve orta kısmını biraz kalın tutun. Üçüncü adımda ise alt kirpik kısmınıza da göz kalemi çekmelisiniz, bunu parmağınız yardımı ile dağıtmalısınız.

buğulu makyaj modeli

buğulu makyaj modeli

Dördüncü adımda göz kapaklarınızın dış köşelerinden kaş kemiğinin altına kadar koyu renkli bir far sürmelisiniz. Orta boy yassı bir fırça bu işlem için ideal olabilir. Farı sürme işlemi bitince bunu iyice dağıtın. Beşinci ve son adımda ise kirpiklerinize iki kat rimel sürün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir