Bronşit İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Bronşit özellikle geceleri rahatsız eden bir durumdur. Bronşit için tedavi yöntemleri bilindiği zaman kısa sürede kurtulmanız mümkün. İlk olarak her zaman odanızın temiz hava ile dolması şart. Sigara içilen ortamdan mutlaka kaçının. Öksürük şiddetlerinize göre belirli ballı karışımlar hazırlayarak boğazınızın ve göğsünüzün rahatlamasını sağlayın. Balın mucizevi gücünü asla unutmayın.

bronşit

bronşit

Bronşitte Kullanılan Özel İksirler

Bal ve karabiber herkesin evinde bulunur. 1 tatlı kaşığı bal üzerine 1 çay kaşığı karabiber dökmeniz yeterli. 1 hafta süre ile bunu yemeniz gerekir. Boğazınızı temizler. Soğanı rendeleyip içerisine bal koyarak her gece tüketmeniz de bronşit tedavisinde önemli uygulamadır. Tadı farklı olsa da yararı büyüktür.

bronşit tedavi yöntemleri

bronşit tedavi yöntemleri

Su içmeniz de bronşiti azaltır. Ilık suyu gün içerisinde yudum yudum için. Nefes darlığı sorunu yaşıyorsanız özellikle taze bıldırcın yumurtası içerisine arı balı katın ve sabahları aç karnına 21 gün boyunca yiyin. Boğaz enfeksiyonlarını da temizler. Sigaradan mümkün olduğunca uzak durun. Geceleri ağır yemeklerden kaçınmanız da sizleri rahatlatacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir