Boş Duvarları Süsleyecek Öneriler

Evler, insanlar için oldukça büyük önem taşımaktadır. Özellikle hayatın yoğunluğunu evinde atmak isteyen insanlar için küçük hobiler, evlerin tarz ve dizaynını değiştirebilir. Bu tarz küçük hobilerin veya dışarıdan da alınabilecek aksesuarların en iyi şekilde uygulanabileceği yerler duvarlardır.

Farklı Tablolarla Duvarların Dekore Edilmesi 

Olağanın dışındaki farklı tablolarla duvarlar çok rahat bir şekilde süslenebilmektedir. Bunun için farklı konseptlerin tablolarının kullanılması yeterlidir. Örnek olarak, dünyadaki önemli şehirlerin veya doğa açısından zengin yerlerin tabloları bir bütünlük oluşturacak şekilde duvarlara sistematik bir şekilde düzenlenmesi duvarlara şık bir görüntü oluşturulması için en ideal yöntemdir.

El İşlemeleri İle Duvarların Süslenmesi 

Özellikle Türkiye’de çok kullanılan bir sanat olan el işlemeleri duvarlara uygulanabilmektedir. Bu el işlerinin renkleri ve motifleri ile de duvarlarda oldukça şık bir görüntünün sağlanmasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra halı ve kilim dokumaları gibi özel işlemelerle de duvarların süslemeleri yapılabilmektedir.

Çin Bezeme Sanatı

Bezeme sanatı, duvarlara veya kabarık olan taşların üzerine çeşitli taşlar, boyalar ve süslemeler ile belirli motiflerin işlenmesidir. Ancak Çin bezeme sanatının farklı imgelenen ve işlenen her motifin bir düşünceyi temsil etmesidir. Çin bezeme sanatı, özünde doğal olan motifleri farklı şekillerle yorumlama anlamına gelmektedir. Çin bezeme sanatının incelikleri öğrenilerek evlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çin bezeme sanatının öğrenilmesi ile de yeni bir hobi de keşfedilmesi mümkündür.

Ahşap Dekoratif Aksesuarların Kullanılması 

Evlerde duvarlar için en uygun süsleme aksesuarların en başında ahşaplar gelmektedir. Ahşap oymaların kullanılması ile duvarlara bambaşka bir görüntü elde edilebilmektedir. Ahşapların yanı sıra saman ve yapraklar gibi doğal güzelliklerde duvarda rahatça uygulanabilmektedir. Bunların yanı sıra şarap mantarları, file poşetler gibi kullanıldıktan sonra kullanılmayan atılan öğelerde duvar süslemelerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Kağıtların Kullanılması

Kullanılan veya kullanılmayan, müsvedde olarak değerlendirilen veya gazete, dergi gibi yine okunduktan sonra atılan kağıtlarında duvarlarda farklı şekillerde kullanılması mümkündür. Özellikle bir kağıt katlama sanatı olan origaminin öğrenilmesi yine bir hobinin öğrenilmesi ve burada katlanılan kağıtların duvarlara yapıştırılması ile de süsleme çalışmaları yapılabilir. Kağıtlara renk verilmesi de duvarlarda farklı bir hava verilmesi sağlanabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir