Bilinçsiz Diyet Uygulamaları Birçok Hastalığa Davetiye Çıkarıyor

Günümüzde özellikle yaz sezonunda hafta 3 kilo ya da 7 kilo verdirmesi ile bilinen birçok farklı diyet programını görmek mümkün. Birçok kişinin uygulayarak arzu ettikleri kiloya kısa sürede ulaştıkları diyet programları kişiye özel olmadığı sürece son derece sıkıntı yaratacak olup birçok farklı hastalığa da davetiye çıkarabiliyor.

gelişi güzel diyet

gelişi güzel diyet

Uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre bilinçsiz diyet uygulamaları hem verilenden daha fazla kilonun alınmasına hem de hastalıkları tetikleme özelliğine sahip.

Sağlıklı Bir Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Diyet uygulamasına başlamak için öncelikle konunun uzmanına danışmanız önerilir. Doktor tarafından verilecek olan tahlillerin eksiksiz olarak yaptırılması ve de verilen kişiye özel diyet listesinin uygulanması en sağlıklı olan diyet programını sunar.

kişiye özel diyet listesi

kişiye özel diyet listesi

Az kilo vermek ve bunu uzun zamana yaymanın da bir sakıncasının olmadığını düşünen kişiler daha sağlıklı kilo verirler. Kısa sürede verilen kilolar maalesef yağdan değil kastan kayıp yaşatır. Bu da halsizliği beraberinde sunar. Diyet programı içersinde yürüyüş ya da koşu gibi birçok farklı spor aktivitesi de sunularak verilen kilolar sonrasında vücudun daha sağlıklı ve formda kalması sağlanır. Hem de kas ların güçlenmesi hedeflenir.

Özellikle yaz aylarında mutlaka bol su içilmesini öneren uzmanlar zeytinyağlı yemeklerin tercih edilmesi gerektiğine ve bu zeytinyağlı yemeklerin yanında da cacık, yoğurt, ayran gibi ürünlerin tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir