Bilgisayarı Hızlandırma Yöntemleri

Bilgisayar kullanımı günümüzde hiç olmadığı kadar ciddi oranlarda artış göstermekte. Böyle olunca da birbirinden farklı modellerdeki bilgisayarları inceleyerek arasından seçimlerini yapıyorlar. Fakat çok kısa bir süre sonrasında hızlıca çalışan bilgisayarda yavaşlamalar kendini göstermeye başlamaktadır. Bunların olmasının engellemesi adına ise dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta.

bilgisayar hızlandırma

bilgisayar hızlandırma

Bilgisayarınızı Dikkatlice İnceleyin

Bilgisayarın yavaş çalışmasının en büyük sebeplerinden biri, başlangıçta kullanılan programlardır. Bu programlardan kullanılmayanlarının silinmesi, bilgisayarın çalışmasını hızlandıracaklardır.

Kimileri kullanmadıkları programları kaldırmış olmalarına rağmen bilgisayarlarının yavaş çalışmasından şikayetçi oluyorlar. Bunun sebebi ise kaldırıldığı düşünülmüş olan programın aslında kaldırılmamış olmasıdır. Dolayısıyla etkili programlar ile bilgisayar belirli aralıklarda temizlenmelidir.

Virüsler, hiç şüphesiz ki bilgisayarları en büyük düşmanlarından bir tanesi. Çünkü zararlı yazılımlardan ötürü bilgisayar ağına girecek olan virüsler, bilgisayarların çalışma performanslarını oldukça kötü şekilde etkileyecektir. Bundan dolayı güvenilir olmayan sitelere girilmemeli ve bilinmedik kaynaklardan dosya indirme işlemi yapılmamalıdır.

laptop hızlandırma

laptop hızlandırma

Bazı insanlar aynı anda arka planda pek çok farklı sekme açmayı tercih ediyorlar. Fakat bu durum onların bilgisayarlarını yavaşlatacaktır. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar az sayfa açılmalı, açılmış olan sayfalardan kullanılmayanlar ise görev yöneticisi ile kapatılmalıdır.

Virüslerden bilgisayarı korumak adına yüklenmiş olan programlar, yanlış seçildiği takdirde bilgisayarı yavaşlatacaktır. Bu aşamada yapılması gereken şey ise doğru virüs programının seçilmesi olacaktır. Böylece bilgisayar virüslerden korunurken aynı zamanda hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir