Bebekler Yazın Nasıl Giydirilmeli?

Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de yaz aylarında kıyafet seçimlerine dikkat edilmelidir. Hassas bir cilde sahip olan bebekleri ısınan havalara uygun şekilde giydirebilmek için bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

bebek

bebek

Bebeğin sağlığını güven altına alabilmek için güneş ışınlarından koruyucu etkiye sahip olan ve cilde zarar vermeyecek olan kaliteli kumaş türleri seçilmelidir. Dokuma pamuktan üretilmiş olan kıyafetler bebekler için uygun kıyafetlerdir.

bebekler

bebekler

Havasız Mekanlarda Bulunmayın

Kıyafetleri her zaman tek parça seçmek yerine alt ve üst olmak üzere iki ayrı parçadan giydirmelisiniz. Kız çocuklarına elbise giydiriyorsanız altına mutlaka külotlu çorap giydirmelisiniz. Bebeğin cildi güneş ışınları ile doğrudan temas kurduğu zaman oldukça sakıncalı sonuçlar meydana gelebilir.

bebek bakımı

bebek bakımı

İnce t-shirt modelleri, beli sıkmayan lastlikli ince pantolonlar, yarı açık ve çorapla giyilen ayakkabılar yaz aylarında bebeklerin giyebileceği diğer kıyafetler arasında yer almaktadır. Sıcak havalarda bebeklerin aynı bölgede uzun süre kapalı kalmaları da sağlıklı değildir. Bu sebeple yaz aylarında dışarıda vakit geçirirken havasız mekanlardan ve ortamlardan uzak durmanız gereklidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir