Bebekler İçin Kolay Mama Tarifleri

Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda ya da bebeğin ek besinlere başladığı dönemlerde anneler her yerde kolay ve sağlıklı mama tariflerinin nasıl olduğu konusunda araştırma yapmaya başlar. Bebek için hazırlanan mamanın tadının güzel olmasının yanı sıra sağlıklı olması ve hijyenik şartlarda hazırlanması gerekir. Peki, kolay mama tarifleri nasıl yapılır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

mama tarifi

mama tarifi

Bebeğinizin mamasını hazırlarken hangi ay içerisinde olduğunu göz önünde bulundurmalı ve midesinin hazmedebileceği besinleri tercih etmelisiniz. Bebeğin henüz gelişmeyen organlarının ve bağışıklık sisteminin zorlanmaması için doktorunuza danışarak besin karışımı yapmalısınız. Doktorunuzun önerileri üzerine bebeğinize kolay hazmedebileceği besin değeri yüksek mamalar yapabilirsiniz.

Pirinç Unu Bebek Maması

Malzemeler

  • 1 çay bardağı içme suyu
  • 1 tatlı kaşığı içme suyu
  • Yarım çay bardağı anne sütü ( yoksa devam sütü)

Yapılışı

Pirinç unu ve suyu topak kalmayacak şekilde karıştırın ve kısık ateşte pişirin. Daha sonra biraz soğuduktan sonra üzerine sütü ekleyin ve iyice ılık olunca bebeğinize yedirmeye çalışın. İlk başta yemek istemese bile daha sonra alışacaktır. Bebek mamaları hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.gebelikveannelik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir