Baş belası Kabızlıktan Kurtulun!

Kabızlık Birçok insanın başında olan önemli bir problemdir. Günümüzün en yaygın görülen rahatsızlığı olan kabızlık ile ilgili siz değerli okuyucularımıza bu makalede bilgiler vermek istedik.Kabızlığı önlemek için pek tabi ki beslenmeye çok çok dikkat etmek gereklidir. Büyük sıkıntılara sebebiyet veren sağlıksal bir problem olan kabızlık sindirim ve boşaltım sisteminin düzensiz çalışmasından kaynaklanan bir sorundur.

kabızlık

kabızlık

Öyle ki yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkileyen kabızlık şişkinliğe sebep oluyor. Bu da sosyal hayatı dahi oldukça kötü etkiliyor.

Kabızlığı Önleyen Besinler Nelerdir?

İlk önerimiz mutlaka bol bol meyve ve sebze tüketmeniz olacak. Sebze ve meyvede lif fazladır. Bol lifli gıdalardan tüketmek önemlidir.  Mesela kayısı, bal, elma, reçeller ve kuru meyveler büyük ölçüde önleyici etkiye sahip besinlerdir.

kabızlık tedavisi

kabızlık tedavisi

Kabızlık tedavisi süresince bu gibi gıdaları tercih etmelisiniz. Buna ek olarak kepekli ve siyah ekmek yemeyi alışkanlık edin. Bol bol su için.Mutlaka uzman doktor kontrollü ile başladığınız tedavide yukarıda sayılan besinlerden tüketmeye özen gösterin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir