Barselona Seyahati için 4 Soruya 4 Yanıt

Barselona, ​​yıl boyunca ziyaret etmek için harika bir yerdir. Ne zaman gideceğiniz gerçekten yaşamak istediğiniz tecrübelere bağlıdır. Gezginler, açık hava tutkunları, alışverişçiler, gıda ve sanat meraklıları için ise bir sürü deneyim mevcut. Yenilikçi ruhun tarihi ile dolu olan bu Akdeniz kentine seyahat edecekseniz küçük bir önbilgiye ihtiyacınız olacaktır.

  • Barselona ziyareti için en iyi mevsim nedir?

Muhteşem plajlarda güneşlenmek isterseniz, mayıs ayından ağustos ayı sonuna kadar en iyi deniz kum ve güneş zamanıdır. Tarihi eserler ve zengin kültürel etkinlikler için kışın ziyaret etmekten korkmayın.

  • Barselona Eğlence Hayatı Nasıl?

Yerliler kutlamayı severler, neredeyse her ay bir tatil var. Yıllık mahalle festivallerinin (en ünlülerinden biri olan Gracia) yanı sıra Saint’s Day ve tatil festivalleri, La Merce geçit töreni, dev şovlar, ateş saçan ejderhaları ve ücretsiz konserlerle tamamlanan Barcelona’nın hafta sonu partilerini kaçırmayın.

  • Barselona’da Nereleri Görmeliyim?

Şehir merkezinde kalıyorsanız, görmek istediğiniz şeylerin çoğu 30-45 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde olacaktır. Öncelikle Puig de Casteller Parkı’nda bir gün geçirin. Sant Jeroni de la Murtra Manastırı’ndaki Columbus ayak seslerini takip etmek için birkaç dakika ayırın, sonra Puig Castellar’ daki İber kalıntılarına çıkmak için Turo del Pollo’ya gidin. Katalan’ın başkenti kültür arayanlar için cennettir. Miro ve Picasso müzelerinin yanı sıra sanat meraklıları ulusal sanat galerilerine de gitmelidir. Arkeoloji meraklıları, Gaudi’nin yapıları gibi keşfedilecek pek çok eser ve harabe bulabilir.

  • Barcelona Yemekleri Nasıl?

Barselona ​​İspanya’da yeme içme için en iyi yerlerden biridir. Paella ve tortilla de patatas gibi uluslararası çapta ünlü İspanyol yemeklerinin ötesinde, otantik Katalan mutfağının yanı sıra, İber Yarımadası’ndaki ve dünyanın her yerinden yemekler konusunda uzmanlaşmış restoranlar bulabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir