Babalarda Hamile Kalıyor

Anne adayının hamile olduğunu öğrenmesinden sonra içindeki sevinci paylaşabileceği en yakını eşi yani müstakbel baba adayıdır. Çiçeği burnunda anne ve baba adayları oldukça heyecanlı ve zorlu bir sürecin içerisine girdiklerini bilmeli ve birbirlerine her konuda destek olmalıdırlar. Özellikle fiziksel ve duygusal değişimleri hızla yaşayan anne adayının desteğe daha çok ihtiyacı olacaktır. Baba adayları ise bu durumda daha sakin ve olumlu yaklaşması sorunun çözümünü hızlandıracaktır.

Babalarda Hamile Kalıyor

Babalarda Hamile Kalıyor

Kendini anne olmaya hazır hissetmeyen anne adaylarının en iyi destekçisi kuşkusuz babalardır. Bu konuda anne adayını rahatlatıcı ve destek olacak cümleler kurmanız bir nebzede olsa eşinizin rahatlamasını sağlayacaktır.

Eşinize Destek Olun!

Doğumun yaklaşması ve bedenin ağırlaşmasından kaynaklanan hareket kısıtlılığı ile karşılaşıldığında ise yine en büyük pay baba adaylarına düşüyor. Eşine ev işleri ve alışveriş konusundan yardımcı olmak zorunda olan çiçeği burnunda babalar, doğumdan sonrada bebeğin bakımı ve büyütülmesi konusunda annelerin omzuna düşen yükü hafifletmelidirler.

Gebelik

Gebelik

Eşinizle birbirinize destek olarak bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatabilir, bebeğinizi kucağınıza almanın sevincini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir