Ayakkabı Seçerken Ayak Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın

Ayakkabı modası, kıyafet konusunda da olduğu gibi her sezonda değişen ve yenileri ile görücüye çıkan bir modadır. Birbirinden farklı yüzlerce hatta binlerce modelde, dokuda ve renkteki ayakkabılar kadınların aklını başından alıyor. Her kombin için ayrı ayakkabı tercihi yapmayı uygun gören kadınların bu anlamda ayakkabı dolapları da oldukça geniştir.

ayakkabı

ayakkabı

Giyemeyeceğiniz Yükseklikteki Topukları Tercih Etmeyin

Yaz için ayrı kış için ayrı moda akımları başlatılan ayakkabılarda sadece görsellik değil ayağınızın rahatlığı da oldukça önemlidir. Özellikle topuklu giymeye çok alışık bir insan değilseniz, sırf beğendiğiniz için o yüksek topuklu muhteşem ayakkabıyı giymeye kalkmamalısınız.  Çünkü en fazla 1 saat geçtikten sonra ayağınız şişmeye ve siz değil yürümek ayakta durmakta bile zorlanmaya başlayacaksınız.

ayak sağılığı

ayak sağılığı

Yürüyemediğiniz bir ayakkabı ne kadar muhteşem olursa olsun onunla şık görünmeniz mümkün olmayacaktır. Üstelik bu durum ayak sağlığınızı da tehlikeye atacağı için yapacağınız seçimlere dikkat etmelisiniz. Evet, her fiyatta ve her kalitede ayakkabı bulmanız mümkün, sonuçta her kadın pahalı markaların ürünlerini satın alamıyor ama yine de seçim yaparken birkaç kriteriniz olmasına özen göstermelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir