Aşkın Yolculuğu: Yunus Emre

Önümüzde gelen ramazan ayı boyunca sürecek çalışmalar, programlar ve diziler şimdiden sesini duyurdu. Bunlardan biri olarak TRT’de yankı bulacak olan yunus emre dizisi yer alıyor. Diriliş ’ Ertuğrul ’ dizisinin senaristi aynı şekilde yunus emre dizisine de imza atarak başarılı bir çalışma ortaya koyacağı bekleniyor.

İlerleyen günlerde yayına girecek olması heyecanlandırmasının yanında görsel açıdan çekimleri de merak uyandırıyor. Haberlerden duyulduğu kadarı ile birçok harcama yapılmış dizi için Beykoz’da özel bir alan bile oluşturulmuş.

Güçlü Oyuncu Kadrosu

Yunus emre dizisinin oyuncularının belirlenmesi ile güçlü bir kadro oluşturulduğu da ortaya çıktı. Taptuk emre başrolü ile  Payidar Tüfekçioğlu oynuyor. Ertuğrul dizisinden Atabey rolü ile oyunculuğunun yeteneğini gösteren Tüfekçioğlu, yine ayrıcalığı ile ekranlarda izleyicileri ekran başından ayırmayacak.

Beklenenler arasında ise zikir sahneleri, çileli bir yolculuk ve Allah’a ulaşan bir derviş modeli istenenler arasında yer alıyor. Fragmanlardan da edinilen izlenimlere göre çekim kalitesi yüksek, giyim ve ortam havası da tarihi tam yansıtmış bulunuyor.

 

Önümüzdeki günlerde beklenen dizi şimdiden olayları ve merak edilen yönleri ile seyircilerle buluşacak.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir