Artan Duvar Kağıtları ile Evinizi Neşelendirin

 Evimizin duvarlarını renklendiren, odalarımızı dekorasyonuna güzellik katan duvar kağıtlarını aslında çok farklı yerlerde, farklı amaçlarla da kullanabiliriz. Nasıl mı? İşte size şahane fikirler…

 Hediyelerinizi Onlarla Güzelleştirin

Hediye Paketleme

Hediye Paketleme

Bir arkadaşınızın doğum günü, hediyeniz hazır fakat kutusu istediğiniz gibi değil ve elinizde duvar kağıdınızdan artan bir parça var. Kutunuzu bu duvar kağıdıyla kaplayarak çok daha sağlam ve güzel görünen bir hediye kutusu elde edebilirsiniz. Artan duvar kağıdınız en basit örneğiyle bu şekilde işe yarayabilir.

Artan Duvar Kağıtlarınızla Aksesuarlarınızı Yenileyin

Artan Duvar Kağıtlarının Değerlendirilmesi

Artan Duvar Kağıtlarının Değerlendirilmesi

 Hepimizin evinde çok sevdiği, bir türlü vazgeçemediği ya da bizde anısı olan ancak artık görüntüsünden de sıkıldığımız bir eşyası vardır. Bu bir vazo ise eğer, dışını artan duvar kağıtlarıyla kaplayarak yepyeni bir vazo elde edebiliriz.

Bu kağıtları çekmecelerimizin içine kullanabileceğimiz gibi dış yüzünü kaplamada da kullanabiliriz. Raflarımızı bunlarla kaplayarak ufak bir dokunuşla büyük bir farklılık yaratabiliriz.

Sofralarınızı Renklendirin

Renkli Sofralar

Renkli Sofralar

 Bunun için artan duvar kağıdımızın yanında ek malzeme olarak karton ya da mukavva yeterli. 40*60 cm boyutlarında bir karton parçasının üzerini artan duvar kağıdımızla kaplayarak sofralarımızı süsleyecek bir amerikan servis elde edebiliriz. Tamamen kaplamasak bile elimizdeki duvar kağıdı parçasından çeşitli motifler kesip yapıştırarakamerikan servislerimizi renklendirebiliriz.

Defter Kabı Yerine Duvar Kağıdı

Defter, kitap kaplamak çok zevkli bir iştir. Eğer defter kabımızın daha sağlam ve biraz daha diğerlerinden farklı olmasını istiyorsak bunun için de artan duvar kağıtlarını kullanabiliriz.

Kendi Tablonuzu Kendiniz Yapın

Tablo

Tablo

Duvar kağıdınızdan artan parçaları çerçeveleterek duvarınızı süsleyen çok güzel bir tablo elde edebilirsiniz.

Çivi İzlerini Kapatmanın En Güzel Yolu

Çivi İzi

Çivi İzi

Herkesin evinin duvarında eski bir tablodan ya da duvar saatinden kalma bir çivi izi vardır. Eğer elinizde duvar kağıdınızdan kalma bir parça varsa, bu parçadan minik  yapraklar şeklinde ya da çok daha farklı şekillerde kalıplar keserek bu izlerin üzerine yapıştırabilirsiniz.

Yırtılan Abajurunuzu Kendiniz Onarın, Lambaderinizi Siz Yapın

Lambader

Lambader

Çok sevdiğiniz abajurunuz mu yırtıldı? Kolay yolu var. Artan duvar kağıdınızla abajurunuzu kaplayarak onarabilirsiniz. Ya da lambaderinizi bir röntgen film ve duvar kağıdı ile kendinizi yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir