Argan Yağı ile Saç Bakımı

Fas’ta yetiştirilen argan ağacı Afrika bölgesinden sonra Avrupa en sonda Türkiye’de yaygınlı göstermeye başladı. Saç bakımında oldukça faydalı olan argan yağı diğer yağlara oranla zahmetli olduğu için piyasa da biraz daha pahalı. Saçlara canlık ve tazelik vermek için kullanılan argan yağ saç tellerini güçlendirerek sağlıklı uzamasına yardım ediyor.

Argan Yağı

Argan Yağı

Argan yağını saçlarınızda kullanmak için çeşitli alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Saçlarınızı ve saç derinizi besleyen argan yağını saç köklerinizden uçlara kadar saçlarınıza yedirmeye özen gösterin. Saçınızın uzunluğuna göre yağın miktarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Yağı eşit miktarda uygulamak açısından saçlarınızı tutamlara bölün. Eğer vaktiniz varsa saçlarınızın tamamına uygulayacağınız argan yağını bone ile kapatarak 1-2 saat saçınızda bekletin. Böylelikle saç derinizin yağı emerek daha etkili olmasına yardım edersiniz. Ayrıca bir gün boyunca saçınızda bu yağın beklemesini sağlayarak sabah duş alabilirsiniz.

Argan Yağı

Argan Yağı

Argan yağı piyasa da farklı çeşitlerde sunulduğu için duş sonrası nemlendirici takviyesi şeklinde de saça uygulayabilirsiniz. Ancak saç tellerliniz kalın ve kabarıksa eğer tüm saç tellerine bu yağı uygulayın. İnce telli saçlara sahipseniz saçınızın orta kısmından uçlara kadar yağı yedirmeye çalışın. Bu uygulama saçlarınızın hacimleşmesine yardım edecektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir