Anlam İfade Eden Kirpikler

Anlamlı ve derin bakabilmek her kadın için önem taşır. Etkileyici bakışlara sahip olmanın en önemli unsuru uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmaktır. Kirpikleri göz alıcı bir güzelliğe kavuşturabilmek içinde kirpiklere şekillendirici uygulamak ve rimel sürmek gerekir. İyi bir rimele sahip olmak bir kadını makyajda ileri götürecek yegane şeydir. İçeriğinde vitaminleri barındıran, fırçası rahat kullanılan, istenilen şeklin verilebildiği rimeller en çok tercih edilenlerdir. Suya dayanıklı bir maskara içerik açısından daha yoğun, kullanım açısından daha hafiftir. Su bazlı olan bu rimel türü, tere ve toz karşıda dayanıklıdır.

Uzun kirpik nasıl elde edilir sorusu ve son yıllarda kirpik estetiği konusu revaçta. Kirpik perması, takma ipek kirpik gibi uygulamalar kadınlar tarafından ilgi çekiyor. Daha doğal yöntemlerle sorunlarını çözmeye çalışan kadınların sayısı da az değil! Bir nedenden kısa ya da dökülmüş kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bunun için uygulanan bazı doğal yöntemler var. Mesela; her akşam kirpik diplerinize süreceğiniz sarımsak, dökülen kirpiklerinizi geri kazanmanızı sağlayacaktır. Uygulama biraz yakıyor olsa da etkinliği kesin. Uzun kirpik sağlayan bir diğer öneri, kirpik bakımı yapan yağlar.

Anlam İfade Eden Kirpikler

Anlam İfade Eden Kirpikler

Kirpik Bakımı Yapan Yağlar

Az miktarda badem yağı ve hint yağı karıştırılır, temiz bir rimel fırçası yardımıyla kirpiklere sürülür ve yedirilir. Bütün gece kirpiklere bakım yapan yağ, sabah ılık suyla yüzü yıkayarak temizlenir.
Tatlı badem yağı da kirpikleri besler ve uzamasına yardım eder.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir