Alınan Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

Alınan ekran görüntüsünün kayıt edildiği alan da merak edilir. Alınan ekran görüntüsü nereye kaydedilir alanında bunun için galeri yanıtı verilebilir. Galeri alanında her fotoğraf yer alır. Yani bu alanda alınan her ekran görüntüsü de aynı şekilde galeri alanında mevcut olur. Çekim yapılan ekran görüntüsü sadece resim olmayabilir. Yani herhangi bir yazı veya metin çekim alanı da aynı şekilde ana ekran olarak geçer. Bu alanda çekilen her bir resim anında anlık ve hızlı olacak şekilde galeriye kayıt edilir. Çekim işlemi yapıldıktan sonra galeriyi kontrol edebilirsiniz. Bu alanda çektiğiniz her resmi anında görebilirsiniz.

Alınan Ekran Görüntüsünün Kaydedildiği Alan

Alınan ekran görüntüsü genelde galeriye kayıt edilir. Alınan ekran görüntüsünün kaydedildiği yer arasında sadece galeri yer almaz. Bunun dışında dosya ve klasör alanı da vardır. Her telefonda ayrı klasörler yer alır. Her klasör belli bir resmi kayıt eder. Yani whatssapp için ayrı bir resim klasörü vardır. Bunun dışında ana ekran resimleri için de yine ayrı bir klasör yer alır. Yani bu alanda kayıt edilen resim sadece tek bir yerde bulunmaz. Buna alternatif olan başka yerler de devreye girer. Sadece gerekli alanlara bakılması gerekir. Gerekli alanlar kontrol edilirse eğer kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Üstelik her işlem anlık gerçekleşir.

Alınan Ekran Görüntüsü Kaydı

Ekran görüntüsü kaydı alındıktan hemen sonra telefona kaydedilir. Ekran görüntü kaydı alanında kayıt işlemi hem galeriye hem de klasöre olacak şekilde yapılır. Yani aynı anda iki yere de kayıt işlemi gerçekleşir. Kayıt işlemi yapıldıktan sonra istediğiniz alandan giriş yapıp resmi ele alabilirsiniz. Üstelik hem galeri hem de klasör üzerinden aynı işlemi yapma olanağı sizlere sunulur. Bunun için sadece galeriyi ya da klasörden birini seçmeniz gerekir. Gerekli seçim işlemi yapıldıktan sonra arkasından görüntüyü kullanabilir ya da silebilirsiniz. Silme işlemi için her iki alanda da işlem yapmalısınız. Ana ekran görüntüsü nereye kaydedilir sorusu da bu şekilde alanında yanıtını bulmuş olmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir