Akciğer Kanseri Belirtileri

Yaşın ve yaşam tarzının önemli olduğu Akciğer kanserinin günümüzde en çok görüldüğü cinsiyet erkektir. Ardından gelen kadınlarda ise erkeklere nazaran çok daha az görülür. Günümüzde 45 yaş ve üstünde görülen, 45 yaş altında pek sık görülmeyen bir hastalıktır. Küçük ve büyük hücreli olmak üzere ikiye ayrılan bu akciğer kanseriyle ilgili olarak küçük hücreli bir durumda hızla büyüme ve vücudun tüm alanlarına yayılan, yerleşen bir kanser türle karşı karşıya gelmiş olursunuz. Birçok akciğer kanseri belirtileri bulunabilir. Bunları çeşitli maddeler halinde sıralayabiliriz.

Göğüs Ağrısı

Nefes darlığından öksürüğe, balgamın kanlı olmasından tutun da birçok çeşitlilikte yaşayacağınız sorunların yanı sıra göğüste ağrı varsa, bu durumda hekime giderek bilgi almalı veya tedavi görmelisiniz.

Göğüs Ağrısı

Göğüs Ağrısı

Kansızlık

Küçük hücreli akciğer kanserinde genel olarak yayılma isteği bulunan bu kanser türünde kansızlık sorunu ortaya çıkabilir.

Kansızlık

Kansızlık

Öksürük

Nefes darlığıyla beraber yaşanan öksürük, akciğer kanserinde birçok bireyin yaşadığı sorundur. Bu sorunun ilerleyen günlerde bir kanlı balgam sorunu olmasıyla karşı karşıya kalınabilir.

Öksürük

Öksürük

Ateş

Ateş ve bağ ağrısı, yine akciğer kanseri içerisinde görülen en sorunlu ve yaygın olan semptomlardır.

Ateş

Ateş

Yutma Güçlüğü

İştahsızlık, kilo kaybı gibi sorunlar akciğer kanserinde yaşanabilir. Bunların başlıca nedeni ise yutma güçlüğüdür. Yutma sorunu yaşayan bireyler, iştahsızlık isteği duyar ve böylelikle kilo kaybına uğrayabilir.

Yutma Güçlüğü

Yutma Güçlüğü

Omuz ve Kol Ağrısı

Kemiklere kadar giren kanserle beraber omuzda ve kol bölgesinde genel bir ağrı oluşabilir.

Omuz Ağrısı

Omuz Ağrısı

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir