Ağız ve Diş Sağlığı Dişlerdeki Sarı Lekelere Elveda

İnsanların yaşam dönemlerinde dikkat etmeleri gereken unsurların başında ağız ve diş sağlığı bakımı gelmektedir. Her insan sağlıklı bir ağız yapısına beyaz dişlere sahip olmak isterler. Günümüzde birçok insan dişlerindeki sarı lekeler nedeni ile sorunlar yaşamaktadır. Dişlerinde bu sarılığın oluşum nedeni ise tüketilen çay, kahve ve sigara gibi maddelerdir.

 

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Ancak gelişen teknoloji ile sararan dişlerin diş beyazlatma yöntemi ile sarı lekelerden kurtulmak mümkündür. Diş sağlığı ile ilgili Amerika, Japonya ve Çin gibi ülkelerde diş beyazlatma yapan merkezler kurulmuştur. Bu beyazlatma merkezlerinde soğuk ışık altında yaklaşık bir saat gibi bir süre ile dişlerin üst kısmına sürülen beyazlatıcı jel leke temizleme yöntemi uygulanmaktadır.  Bazı insanların dişlerinin sarı olması ise genetik bir durumdur, bunun dışında olan sarı lekeler yeme ve içmeden kaynaklıdır.

Diş Beyazlatma için İki Yöntem

Diş Sağlığı

Diş Sağlığı

Diş beyazlatma ile ilgili belirlenen iki yöntem vardır, bu yöntemler içerisinde en yaygın kullanılan ev tipi beyazlatma yöntemidir. Diş doktoru tarafından diş üzerine takılması için ağız ölçüsüne uygun kalıp takılmaktadır bu kalıbın içine FDA onaylı bir ilaç kullanarak beyaz atacak dişlerin üzerine yerleştirilir bu kalıbın bu kalıp günde 4-5 saat takılması gerekmektedir. Bu ürünü kullanırken kafeinli ve asitli yiyecekler dikkat edilmelidir.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.