Adet Sancısına En Etkili Çözüm

Adet sancısı bayanların geneli tarafından yaşanan en önemli sorunlardan biri.  Her ay düzenli periyotlarla yaşanan regl kimisini oldukça çok etkiler.

muz

muz

Farklı sebeplerle şiddetini artıran ya da azaltan adet sancısı artık kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkmalı. Peki adet sancısından nasıl kurtulabilirsiniz? Siz değerli okuyucular için adet sancısı ile baş etmenin yollarından bu yazıda kısaca söz edeceğiz.

Adet Sancısından Kurtulma Yolları

Her şeyden evvel adet döneminde iseniz daha fazla meyve tüketmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Ayrıca ikincisi tuz, şeker, alkol ve kafeinden mümkün olduğunca uzak durmanız şart. Sıcak su torbası kullanıyor iseniz ayaklarınızın altına koyun. Bu süreçte ılık duş alın. Eğer düzenli olarak belli egzersiz hareketleri yaparsanız adet sancısını en aza indirgeyebilirsiniz.

yeşil çay

yeşil çay

Mesela yürüyüş, aerobik ya da yüzme sporundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca B1 vitamini ve magnezyum gibi ek takviyeler de alabilirsiniz. Kasıklara doğru eller yardımı ile hafif masaj yapabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen sancı azalmıyor ise mutlaka doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir