4K Televizyon ve Özellikleri

Son zamanlarda birçok marka 4K televizyonlar üretiyor ve etrafınızda birçok kişi bu ürünlerden evini satın almaya başladı sayılır. Bu televizyonların özelliği yüksek çözünürlüğe sahip olması. Hatta 4K televizyonlar full HD televizyonları da geçti diyebiliriz. Eğer 4K televizyon almak istiyorsanız bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu hususlardan kısaca söz etmek istedik.

4K ekran

4K ekran

Televizyon Satın Almadan Araştırın

Her şeyden önce html 2.0 teknolojisinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu televizyonlarda 3840 x 2160  çözünürlük  var ve 60 fps içerik destekleniyor. 32 kanallı 1536 khz ses desteği mevcut.  Bir diğer önemli özelliği ise HDCP 2.2. Yani yüksek bant genişliğinde dijital içerik konuş koruması mevcut.  Bu teknoloji sayesinde izlenen içerik yasal olarak korunuyor. HEVC yani H. 265 kodek desteği bulunan bu ürün en son teknoloji diyebiliriz.

4K televizyon

4K televizyon

Kısacası siz de böyle bir televizyon satın almayı düşünüyorsanız mutlaka internet üzerinden daha ayrıntılı ve teknik bilgilere önceden ulaşmalısınız. Biz sizler için yüzeysel de olsa 4K televizyonun bazı özelliklerinden söz ettik. Daha geniş bilgilere teknoloji sitelerinde ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir