Karbonhidrat Sevenlere Müjde

Müptelası olduğumuz karbonhidratlı yiyeceklerden mahrum kalmadan da kilo vermek isteyenler için püf noktaları 5 N yöntemi aracılığıyla kolaylıkla çözebiliriz.İşte karbonhidratın 5 N 1 K’sI;

Karbonhidratın 5 N 1 K’ sı

Ne

Çok çeşitli olan karbonhidratlar temel olarak basit ve kompleks şeklinde ikiye ayrılırlar.Basit karbonhidratlar kolay sindirilebilen olanlarıdır.Beyaz şeker ve bal gibi yiyeceklerde bulunur.Kompleks ise pilav, makarna ve erişte benzeri ürünlerde daha çok gözükmektedir.Karbonhidratlı besinler vücudumuzdaki enerji üretimini sağlayarak dengede durmamıza  katkı da  bulunmaktadırlar.

Bal

Bal

Ne zaman

Vücudumuzun sağlıklı bir dengede yaşayabilmesi için karbonhidratlı yemek yendikten en az 4 saat sonra uyku uyunmalıdır. Yatmadan 2 saat önce yemeği kesersek şayet ve bu tempoda düzenimizi sürdürürsek, istediğimiz ideal kiloya kolayca ulaşırız.

Uyumak

Uyumak

Nerede

Kilolardan kurtulmak için ayakta ya da televizyon karşısında yemek yemekten muhakkak ki kaçınmalı. Çünkü sofra da yenilen yemek ile televizyon karşısında tüketilen besinin vermiş oldukları kalorilerde gözle görülür farklıklar bulunmaktadır.

Hazır Yemekler

Hazır Yemekler

Nasıl

Karbonhidratlı yemeklerin tüketimi esnasında yağ ve kan şekeri oranı her daim dikkat edilerek sağlanmalı ve bu şekilde mutlak huzura varılmalıdır.

Karbonhidrat bulunduran besinler

Karbonhidrat bulunduran besinler

Neden

Karbonhidratlı yiyecekler hemen hemen her beslenmede muhakkak yerini almalı. Bunun en önemli sebebi olarak ise, sindirim sisteminin düzenli işleyiş zorunluluğunu gösterebiliriz.

korbonhidrat

korbonhidrat

Kim

Karbonhidratlı yiyecekler hemen hemen tüm insanlar tarafından düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde fazla kilo ve yağdan çok sağlıklı bir hayat geçirilmesine yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı Olmak

Sağlıklı Olmak

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir