Kanal Görüntüleme Sistemleri

Tesisatlar söz konusu olduğu zaman günümüzde en fazla ihtiyaç duyulan ve teknoloji ile birlikte kullanılan araçlar arasında kanal görüntüleme sistemleri yer almaktadır. Teknolojinin tüm imkanlarından yararlanılarak kullanılan bu ekipmanlar sayesinde, kısa sürede kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanıklıklar giderilmektedir.

Su sızıntılarına yol açan kanal tıkanıklıkları günümüzde kanal görüntüleme sistemleri sayesinde en kısa sürede giderilebilen sorunlar arasındadır. Robot kameralar ile yönetilen bu sistemler sayesinde kanalların en uç noktalarına kadar ulaşabilmek ve görüntü alabilmek mümkündür.

Kanal Görüntüleme Sistemleri Nasıl Çalışıyor?

Kamera sistemlerinin kullanılmasından dolayı bu kameralar ile elde edilen görüntüler sistem sayesinde CD ve DVD gibi medyalara da aktarılabiliyor. Böylelikle yapılan çalışmalar detaylı olarak raporlanabiliyor.Atık su, yağmur suyu, şebeke ve kolektör hatlarından görüntü alındıktan sonra bu bölgelerdeki arızalar ve tıkanıklıklar gideriliyor. Böylelikle şehir hayatının işleyişi aksamadan devam ediyor.

kanal görüntüleme

kanal görüntüleme

Çalışmalar yapılırken ise eskimiş yöntemler kullanılmadığından dolayı herhangi bir şekilde kazı çalışması yapılmıyor ve insan gücü minimum düzeyde kullanılıyor. Türkiye’de bu alanda başarılı çalışmalara imza atmış olan Robotek firmasından bu hizmetin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir