Bacak Boyu Nasıl Daha Uzun Gösterilir?

Uzun ve düz bacaklar ile daha şık bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, bu kriterlere sahip olabilmek için giyiminizde ufak tefek noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.Renk uyumu bacaklarınızı daha uzun gösterebilmek için ilk dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor.

yüksek bel pantolon

yüksek bel pantolon

Ayakkabı, pantolon ve çoraplarınızın aynı tonlarda ve renklerde olması bacaklarınızın olduğundan daha zayıf ve uzun gözükmesini sağlayacaktır.Siyah ve benzeri olan koyu tonlar da her durumda sizi zayıf gösterebilecek olan renkler arasındadır. Bu sebeple bacak bölgenizde siyah renkli ya da koyu kıyafetler kullanırsanız bacaklarınız daha uzun gözükecektir.

Çizgili Kıyafetler Giyilir mi?

Ten rengi ayakkabı kullanmak bacaklarınızı uzun gösterebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Ten rengi ayakkabınız ile vücudunuzda ufak bir derinlik yaratabilirsiniz.

bacak boyu

bacak boyu

Yatay çizgiler ise kesinlikle uzak durmanız gerekenler arasında yer alıyor. Enine çizgili pantolonlar yerine dikine çizgili pantolonlar ya da etekler kullanırsanız bacaklarınızı ve vücudunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Etek seçimlerinizi ise her zaman kalem etek modellerinden yana yapmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir